Dogodki

VABILO »Izzivi strateškega načrtovanja in izvajanja ukrepov vključujoče digitalne preobrazbe Slovenije«

02.10.2024

Slovensko politološko društvo in Katedra za teoretsko analitsko politologijo na Fakulteti za družbene vede v sodelovanju z Inštitutom za elektronsko participacijo vabita na interdisciplinarni strokovni panel »Izzivi strateškega načrtovanja in izvajanja ukrepov vključujoče digitalne preobrazbe Slovenije«.
 

Dogodek bo potekal v četrtek, 3. oktobra 2024, ob 16. uri v predavalnici FDV-8 na Fakulteti za družbene vede, Kardeljeva ploščad 5 v Ljubljani in prek spletnega video prenosa na povezavi https://www.youtube.com/live/ysVvpzpYI_E?cbrd=1.
 

Evropska komisija v drugem poročilu o napredku Evropske unije opozarja, da skupna prizadevanja držav članic ne bodo izpolnila digitalnih ciljev EU. Kot ugotavlja Komisija v analizi nacionalnih ukrepov, je Slovenija edina med članicami EU, ki načrtuje, da bo do leta 2030 izpolnila vse digitalne cilje EU, pri tem pa še ni dosegla splošnega napredka in učinkov na področju digitalne preobrazbe. Opozorila Evropske komisije Sloveniji se med drugimi nanašajo na zelo omejen napredek na področju digitalnih spretnosti, na dolgotrajen in strukturno pogojen razkorak med digitalno povezljivostjo mest in podeželja ter pomanjkanje ustreznih in zadostnih ukrepov za doseganje posameznih ciljev digitalnega desetletja glede na izhodiščni položaj Slovenije.
 

Cilj strokovnega panela je identificirati predloge dopolnitev ukrepov na podlagi premisleka o strateških ciljih na področju digitalne vključenosti ter institucionalne zmogljivosti Slovenije pri njihovem načrtovanju in izvajanju. Predlogi bodo predstavljali izhodišča za delavnico nevladnih organizacij v oktobru in posredovani Ministrstvu za digitalno preobrazbo.
 

Vabilo, program in vsebinska izhodišča strokovnega panela, ki bo vključeval odprto razpravo z občinstvom, se nahajajo v priponki.
 

Vsebinska izhodišča dogodka so bila pripravljena v okviru projekta "Sooblikovanje digitalnih politik v Sloveniji 2 (CODIS 2)", ki je v analizi nacionalnih ukrepov prepoznan s strani Evropske komisije kot primer dobre prakse civilne družbe pri spremljanju izvajanja Nacionalnega strateškega načrta za digitalno desetletje.
 

Vstop na dogodek je prost.